Silvestr s bříškem: Jak si ho naplánovat?

Super tipy na Silvestr pro těhotné!

Pokud vás čeká vaše první oslava příchodu nového roku s těhotenským bříškem, možná vám v hlavě napadají různé otázky o tom, jak byste měli tento večer strávit. V každém případě platí hlavně zlaté pravidlo o tom, že každá žena si má dovolit přesně to, na co se cítí a co její aktuální stav dovolí. Když má často nevolnosti, nebo se ještě k tomu přidruží i bolesti, určitě by měla všechny ty bujaré oslavy raději oželet. No i přesto, že se cítí výborně, neměl by vám chybět kousek obezřetnosti a neměli byste zbytečně riskovat zdraví vašeho budoucího potomka.

Raději něco komornějšího

I když máte raději větší zábavy, tak teď byste si to měli promyslet. Raději než divokou party na chatě si naplánujte nějaký komornější Silvestr v kruhu nejbližších. Nikdy nevíte, jak se může taková oslava zvrtnout a nebudete přece zbytečně riskovat riziko podobné. I když se s těmito lidmi znáte velmi dobře a máte pocit, že jim můžete důvěřovat, v případě alkoholu to nikdy nevíte říct na sto procent.

Aby nebyla nuda

Navíc pokud budou všichni kolem vás pít a vy ne, tak se klidně může stát, že se tam budete pořádně nudit. Určitě vynechte očekávání Nového roku na náměstí. Zbytečně tam vymrznout, je tam příliš mnoho lidí a nevíte, co můžete očekávat. Jednou z alternativ může být nějaká taneční zábava. Pokud budete vládat a cítíte se dobře, tak se s přáteli a vaším partnerem zabavíte a když se budete cítit unavené, klidně si odpočinete na židli.

Ideální by bylo, kdybyste tuto zábavu strávili někde v hotelu, kde si zároveň objednáte i ubytování. Vybrat se můžete třeba i na prodloužený víkend. Takto si můžete kdykoliv, když to už nebudete zvládat, odejít odpočinout na pokoj a nemusíte se zbytečně přemáhat. Ideální volbou je i bačkorovém Silvestr u vás doma. Připravte skvělou večeři, pusťte si nějaký zajímavý film, pozvěte pár přátel a oslavte to takto klidnější.

Kapka šampaňského neublíží

Další důležitou otázkou je vyřešit příjem alkoholu. Několik žen, ale i odborníků vám řekne, že vám kapka alkoholu neublíží. Jistě je vhodnější, když se dokážete na těch devět měsíců podobných nápojů vzdát. Vždyť přece nejde až o takovou strašnou oběť. Nový rok můžete také přivítat i s nealkoholickým koktejlem v ruce. Pokud se přece jen nevíte možná i z pověrčivosti vzdát tohoto silvestrovského zvyku, volte raději víno nebo šampaňské, nikoliv tvrdý alkohol. I z toho vypijte pouze symbolicky pár loků, když splníte vaši tradici a neublížíte ani vašemu potomkovi.

Pozor na dělbuchy a ohňostroje

Velmi opatrné buďte zejména po půlnoci, když se spustí největší šílenství. Dělbuchy nebo ohňostroje vás nemusí ohrožovat jen kvůli případnému ošklivému zranění. Jistým rizikem je i jejich nečekaný výbuch ve vaší blízkosti, kterého se můžete pořádně polekat. A právě takové otřesy a stresy nedělají miminku dobře.

Pokud se budete jen dívat na krásnou show na obloze, určitě vám to neublíží. No pokud parta kolem vás začne házet dělobuchy všude tam, kde jim to přijde, tak to už určitě nebude pro vás žádná legrace. Z tohoto důvodu pro vás není velmi vhodná i alternativa s městskými oslavami, kde lidé střílejí podobné věci nekontrolovaně a může vám to nejdříve způsobit neočekávaný stres.

Jeden Silvestr můžete oželet

Ještě před oslavami si zejména uvědomte, jestli vám to za to opravdu stojí. Protože toto je jen jeden Silvestr ve vašem životě, zažili jste je a zažijete jejich ještě hodně, tak proč byste měli zbytečně riskovat a tlačit se do něčeho, na co nemáte chuť, pokud se necítíte dobře nebo býváte často unavené, takže by podobná akce byla pro vás spíše utrpením než zábavou.

Klidně to raději oželejte a zůstaňte jen sami s partnerem doma. A když se vám nechce a jste velmi unavené, tak si klidně lehněte i dříve. Zavinšovať si můžete i na druhý den ráno a nebudete se zbytečně přemáhat. A pokud vás mě váš partner rád a na vaše dítě se těší stejně intenzivně jako vy, tak vás jistě pochopí a nebude vás citově vydírat tím, než jste mu pokazili tento den a že tedy jde do společnosti alespoň sám. Kousek solidarity z jeho strany vám nyní padne více než vhod, tak se může klidně také obětovat.