Šílené chutě: Otěhotněla a už 20 let jí kameny!

Máte chuť na něco nejedlé? Pozor na diagnózu PICA!

Těhotenské choutky mohou být různé. Některé maminky mají chuť na i na nejedlé věci, například na kov, či na omítku. Samozřejmě, většina z nich se kontroluje a nezačne nejedlé věci skutečně jíst. Pětačtyřicetiletá Britka Teresa Widener si pochutnává na kamenech a navíc není ani těhotná.

Chutné kameny?

Teresa díky těhotenství objevila zajímavé chutě

Tato maminka si na kamenech, které nachází v zemi, pochutnává již více než dvacet let. Má ráda zemitou chuť a vůbec jí nevadí, že její drobné částky z kamenů skřípou mezi zuby. Matka dvou dětí, která pracuje s dětmi vyžadujícími speciální péči, trpí poruchou, která způsobuje, že lidé jedí nestravitelné věci. Velmi často konzumují například i toaletní papír, či oblečení.

Když je má doma, cítí se lépe

Pro televizní kanál ABC, podle listu Daily Mail, řekla: “Líbí se mi, že kameny mají zemitou chuť. Když vím, že mám nějaké ve svém domě, cítím se lépe, stačí jen vědět, že jsou tam …, jsou tam pro mě, když jsem naštvaná nebo cokoli jiného … “Nejednou si kameny ani nemyje, protože má ráda špínu , která je na nich nalepena. Kromě toho, že její kameny chutnají, tvrdí, že jí pomáhají léčit nedostatek železa, kterým trpí.

Kuchyňské úpravy

Větší kameny si tato zvláštní dáma zvykne i upravovat. Paličkou na maso jejich rozdrobí na menší kousky a ty si pečlivě ukryje do lahvičky od léků. Klinická sociální pracovnice a terapeutka Dr. Jordana Mansbacher tvrdí, že chování paní Widener vůbec není neobvyklé, protože lidé, kteří trpí tímto stavem, jsou schopni jíst cokoli. Stav, který je považován za nemoc duševního zdraví, dostal jméno po ptákovi, který je schopen sníst téměř cokoli – straka latinsky Pica.

Nebezpečná sousta

“Jedí toaletní papír, jedí koberce, jedí dřevo, jedí oblečení. Jedí kůži. Snědí kov, “doplňuje terapeutka a jedním dechem doplňuje, že konzumování hornin a půdy nepřináší žádná zdravotní výhody. Kameny mohou navíc prořezat nebo roztrhnout vnitřní tkáň v těle a může tak dojít ke krvácení.

Ve své praxi se často setkala s těhotnými ženami, které mají chuť na železo a zemitou chuť z půdy kolem kamenů. Nicméně paní Widener není těhotná. Pouze se u ní projevuje neobvyklé chování, typické pro diagnózu “PICA” stavu. A není jediná. Například dvaadvacetiletá Nicole Bonner v březnu snědla přibližně tisíc houbiček. Zvláštní choutky poprvé dostala před pěti lety během těhotenství – tehdy to byla neodolatelná chuť na mýdlo.