Sex v těhotenství

Sex v těhotenství

Těhotenství se začíná většinou nevolnostmi. Jsou nepříjemné, ale nutí ženu nastavit se na nové životní okolnosti. Je zcela pochopitelné, když žena nemá v těchto prvních týdnech chuť na tělesnou lásku. Přesto pociťuje speciální potřebu blízkosti a něžnosti od jejího muže. Je dobré, popovídat si o tom se svým partnerem, on je totiž stejně nejistý jako žena. O to více vás vaše vzájemné zdôverenie se sblíží a váš vztah čekají v nadcházejících měsících pěkné časy.
Obavy z pohlavního styku (při normálně probíhajícího těhotenství) nejsou opodstatněné. Dítě je chráněno dělohou. Krček dělohy bývá za normálních okolností uzavřen až do období těsně před porodem. Takže penis se nemůže dostat až dítěti. Stav, že během těhotenství zařazují muži většinou “zpátečku”, mívá často jiné důvody. Muž si musí zvyknout na novou roli své ženy. Už není jen milenkou a partnerkou, ale i matkou. Když pocítíte chuť milovat se se svým manželem, stáhněte iniciativu. Pravděpodobně nebude namítat proti vašemu přání. A kdyby přece, otevřeně se o tom promluvte. Je možné, že “chuť” se vrátí partnerovi poté, jakmile přijde dítě na svět. Ale 9 měsíců je dost dlouhá doba. Po porodu uplyne ještě několik týdnů a možná i měsíců, než jsou schopni být rodiče jako pár zase spolu. Pokud nenačnú toto téma v rozhovoru teď, časem to bude pro ně stále těžší. Pak zde vzniká riziko, že pár bude žít bez sexu i delší dobu.
Ošetřujícího gynekologa se zeptejte, zda sex představuje pro vaše dítě nějaké nebezpečí. Je důležité, zeptat se lékaře na rizika.

Sex v těhotenství

Sex v těhotenství

V prvních třech měsících se může milovat přesně tak, jak před otěhotněním. Ještě “nepřekáží” žádné břicho, a váha muže na vaše tělo nepředstavuje žádný problém do té míry, pokud ji sama snesete. Možná koncem třetího měsíce už bude na vás vidět malé bříško, ale plod ještě necítí tlak zvenčí. Je právě 4-6 cm velký a bezpečně ukrytý uvnitř dělohy.
Nadměrná chuť na sex v těhotenství je způsobena především hormony. Ale určitě zde není žádný důvod stydět se. Především v druhém trimestru prožívají mnohé páry “líbánky” v sexuálním vztahu. Těhotné ženy mají v tomto období nejen velkou potřebu mít u sebe chlapskou oporu a pochopení po stránce psychické, ale mnohdy jsou i velmi žádostivé. Muže může stupňující se touha jeho ženy někdy dráždit a může si ji špatně vysvětlovat. Mnohokrát nerozumí, že její touha nesměřuje k divokému sexu, ale více k romanticky stráveným večerem, které by u ní vyvolávaly pocity “šimrání v břiše” jako na prvním rande. Polibky, vzájemné pohlazení, doteky, … To může být pro ženu někdy uspokojivější, jako “divoký sex”.
Když se prsa začaly začátkem těhotenství zvětšovat, pro manžela se staly přitažlivější. Ale někdy se může bohužel jen dívat, protože to jednoduše – bolí.
Většina těhotných žen si myslí, že její velké břicho manžela asi odpuzuje. Žena si myslí, že muž ji pokládá za neatraktivní a proto s ní už nechce spát. Muž si myslí, že žena se pokládá za neatraktivní a proto nemá žádný zájem o sex. A skutečnost? Mnohokrát jsou ženy během těhotenství na své tělo velmi hrdé. A skutečností je i to, že mnohokrát jsou muži svými těhotnými ženami více eroticky přitahováni, než před tím.
Některá rizika v těhotenství mohou vést gynekologa k tomu, že vám doporučí úplnou pohlavní zdrženlivost.

Jde o tyto případy:
Pokud se předčasně otevírá děložní hrdlo (možná infekce).
Pokud jste prodělali více potratů.
Při krvácení.
Při bolestech, které by mohly být předzvěstí předčasného porodu.
Pokud placenta ucpává porodní cesty.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *