Sex v těhotenství

Ačkoli ještě nemáte děti, jistě jste už o tom uvažovali. Jaký bude váš sexuální život, když se vám bude zaokrouhlovat bříško? Devět měsíců celibátu vám rozhodně nehrozí.

Na začátku těhotenství na ženu útočí prudké hormonální změny, které mohou způsobit, že chuť na sex vůbec nemá. Pokud se přidají ještě i nevolnost či únava, žádná budoucí maminka se do postele nehrne. Změna může nastat v druhém trimestru. Teoreticky by se v něm žena měla cítit nejlépe. Tato pohoda se přenáší i do vztahu k partnerovi. Touha po intimnostech a blízkém kontaktu s ním roste. Něžný sex, který může začít například hlazením zaoblujícím se bříška, může být pro oba nezapomenutelným zážitkem. Ke konci těhotenství může bříško narůst tak, že většina sexuálních poloh již není možná. Navíc, žena může být nervózní z dlouhého čekání a blížícího se porodu. Takže sex se opět dostává až na konec.

Obavy

Nejčastější příčinou je strach o nenarozené dítě. Mnoho žen si myslí, že partnery úd by mu mohl ublížit. Pokud však nejde o rizikové těhotenství, nemáte se čeho obávat. Děloha se nachází v dostatečné vzdálenosti od vagíny a je umístěna v takovém sklonu, že ani hluboké vniknutí nemůže děťátku ublížit. Ani vysoké stádium těhotenství není překážkou. Dokonce ani pokud se již blíží váš termín porodu a cítíte, že děťátko je otočené hlavičkou dolů. Odborníci tvrdí, že při normálním těhotenství není problém milovat se až do posledního dne těhotenství.

Další příčinou jsou pochybnosti ženy, že s bříškem není pro partnera atraktivní. Některé dokonce nedovolí, aby je viděl nahé. Zde pomůže jediné, aby muži své těhotné partnerky přesvědčovali o tom, že s bříškem jsou neodolatelné a krásné.

Těhotenské změny, prokrvení zevních rodidel a prsou mohou být tak výrazné, že dotek na nich je pro ženu nepříjemný. Nejlepší je o tom partnerovi říct a příště se těchto dotyků vyvarovat.

Zdravý orgasmus

Z odborných publikací jsme se dozvěděli, že těhotenství může pomoci ženám, které mají problém s dosažením orgasmu. Díky zvýšené hladině hormonů prožívá těhotná žena milování mnohem intenzivněji. A tak není nic výjimečného, že jsou ženy, které právě s bříškem dosáhli svůj první orgasmus. Ten může být pro těhulky dokonce velmi prospěšný. Orgasmus totiž provázejí stahy v děloze, které jsou podobné těm při porodu. Při orgasmu se tak procvičuje a zpevňuje. Nemluvě o blahodárném účinku na psychiku. A nezapomínejte, že šťastné děti se rodí pouze šťastným matkám.