Rooming-in

Rooming-in

Zdravý novorozenec je po přechodném období zvýšeného sledování (asi 12 hodin) novorozeneckou sestrou umístěn v první den po narození v pokoji spolu s maminkou. Tento systém ošetřování novorozenců při lůžku matky se nazývá rooming-in. Je ideální, pokud je novorozenec s matkou během 24 hodin.

Rooming-in

Rooming-in

Pokud je maminka vyčerpaná porodem, má zdravotní komplikace, může se zpočátku děťátko nechávat přes noc u sester novorozeneckého oddělení. Matkám po operačním porodu se děťátko obvykle nechává v pokoji na třetí den po porodu, když už jsou schopny se o novorozence postarat. Účinně všem matkám pomáhají v péči zkušené novorozenecké sestry a lékaři. Je to vhodný čas na všechny otázky matek týkající se ošetřování, přebalování, koupání, polohování a kojení novorozence.

Společný pobyt matky a dítěte umožňuje včasný nástup tvorby mléka (kojení) u matky a zároveň podporuje rozvoj citového pouta mezi nimi. Maminka postupně pozná temperament, potřeby a projevy miminka. Naučí se přikládat děťátko k prsu podle jeho požadavků.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *