Rizikový novorozenec

Rizikový novorozenec

K rizikovým novorozencům patří předčasně narozené děti před ukončeným 37. týdnem těhotenství, prenosení novorozenci po ukončeném 42. týdnu těhotenství, novorozenci s nízkou nebo vysokou porodní hmotností, děti z viacplodovej těhotenství, děti s vrozenými vývojovými vadami as adaptačními potížemi po narození. Každé dítě s komplikacemi během nitroděložního vývoje, porodu nebo adaptace po narození je ve zvýšené míře ohroženy zdravotními potížemi.

Rizikový novorozenec

Rizikový novorozenec

Tyto děti vyžadují zvýšenou péči a sledování během pobytu v porodnici, ale i následnou komplexní péči v ambulanci pro rizikového novorozence, kde jejich stav sleduje tým odborníků (pediatr, dětský neurolog, psycholog, oční lékař, rehabilitační pracovník).

Cílem odborného sledování fyzického i psychomotorického vývoje dítěte je pomoci rodině optimalizovat růst a vývoj dítěte a zasáhnout, pokud je dítě medicínský, společensky nebo emocionální ohroženy. Rizikový novorozenec může být přechodně umístěn v inkubátoru, který napodobuje prostředí dělohy. Inkubátor udržuje stálou teplotu prostředí, regulovanou vlhkost i množství kyslíku. Složité přístroje inkubátoru zaznamenávají všechny změny zdravotního stavu miminka a podle potřeby vysílají varovné signály.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *