Pokožka v těhotenství

Pokožka v těhotenství

Pokožka v těhotenství

TĚHOTENSTVÍ A DEPILACE
Kosmeticky rušivé projevy chloupků zejména na obličeji lze odstranit i během těhotenství. Radikálnější zákroky a rozsáhlejší projevy nadměrného ochlupení, zvláště pokud vznikly v těhotenství, je třeba ponechat na řešení až po normálním ukončení těhotenství – po porodu, kdy dochází ik ustálení hormonálních hladin.

TĚHOTENSTVÍ A ODSTRAŇOVÁNÍ MATEŘSKÝCH ZNAMÉNEK
Během těhotenství dochází ke vzniku pigmentovaných skvrn, typických pro tento stav. Stejně bývají častěji nálezy zvětšujících se znamének, nebo i vznik nových znamének. Souvisí to se základním stavem, s těhotenstvím. Pokud se jedná o kosmetické odstraňování znamének, je třeba s ním vyčkat až do skončení těhotenství, případně, pokud jsou lokalizovány v oblasti hrudníku, až do skončení kojení.

CELULITIDA V TĚHOTENSTVÍ
Kromě přiměřené výživy, pravidelného pohybu, a to i během těhotenství, mohou masážní krémy podpořit pevnost pokožky, a tím do určité míry zmírnit tvorbu celulitidy. Obecně, pokud žena netrpí jinými kožními a ekzémovými onemocněními, neměly by být pro ni takového krémy škodlivé. Důležité je při aplikování těchto přípravcích pít dostatek – až přebytek vody, kterou se látky nahromaděné v buňkách vyplavují ven z těla. Na druhé straně je třeba vědět, že celulitida je do určité míry dána geneticky a hormonálně. Při fyziologických změnách hladin hormonů – co se v těhotenství děje – určité změny množství podkožního tuku jsou přípustné a proto nelze podléhat tlaku módních ideálů krásy. Některé anticelulitidní krémy obsahují i ​​hormony. Při nevhodném léčebném režimu může být mast po určitém čase méně nebo i zcela neúčinná. Proto léčba hormonů přípravky, a zvláště během těhotenství, by měla být vždy pod dohledem kožního lékaře.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *