Muž při porodu

Termín porodu patří do kategorie situací, o kterých víme alespoň nějaký čas dopředu, a tak se na něj snažíme připravit.
Jsou muži, kteří velmi jednoznačně, bez jakýchkoliv pochybností či zbytečných úvah odmítají svou účast při porodu jejich dítěte. Tvrdí, že to je záležitost čistě ženská, že nemají chuť vidět svou partnerku v bolestech a tak podobně. Je třeba dodat, že jsou i takové ženy, co by nikdy nepřipustili, aby byl muž s nimi při porodu. Důvody jsou různé, od strachu ze ztráty vzájemné přitažlivosti až po možnost vytáhnout své “malé hrdinství” jako trumf, na který muž v hádce jen sotva najde vhodný protiargument. Ledaže by použil základní vojenskou službu.
Existují mezi námi (a je jich stále více) muži, nebo spíše páry, které chtějí tento vzácný okamžik přežít spolu. Konečně, je to i logické (a logika odjakživa splývala více s muži) – vždyť tento okamžik spolu i připravovali. O nárůstu této vzájemné touhy svědčí i fakt, že před sedmi lety byla v Bratislavě jediná nemocnice, která akceptovala muže při porodu a dnes už je to téměř přirozené ve většině z nich.
Pokud čekáte dítě a uvažujete o možnosti být spolu, když přijde na svět, zvažte následující pravidla:
Pravidlo číslo jedna: nikdy nenuťte svého muže, aby to celé s vámi absolvoval, jedině tak to “přežijete” ve vzájemné pohodě as nadhledem. Těhotné ženy dokážou citově vydírat své okolí, ať už vědomě či nevědomky. Pamatujte si, že vše, co se dělá z donucení, ztrácí svůj původní efekt a někde to nakonec vyvrcholí. Nechtějte, aby to vyvrcholilo, právě když budete rodit. Nechte to skutečně na muže, jak se rozhodne. Samozřejmě, pokud po jeho přítomnosti velmi toužíte, řekněte mu to, ale nenuťte ho. V takovém případě je vhodné seznámit ho s muži, kteří něco podobného mají již za sebou a leccos si pamatují. Opět platí, že každý jsme originál, a tedy práh bolesti máme individuální a vnímání vzrušujících chvil také.

Muž při porodu

Muž při porodu

Pravidlo číslo dvě: pokud si to v poslední fázi rozmyslí, pokud odpadne nebo pokud bude v zoufalství bláznivě fotografovat, byť bez nasazeného filmu, netrapte se tím a vesele Rodt dál. On to zvládne. Tak jako všechno dosud. Při porodu je každý nevypočitatelný – až na kontrakce. Změny všech okolo – vás, vašeho muže i vašeho porodníka – probíhají v závislosti na délce a průběhu celého porodu.
Pravidlo číslo tři: při porodu neřešte s mužem nic jiného, ​​než to, že právě rodíte. Je pravděpodobné, že se vám mezi jednotlivými kontrakcemi vždy natolik uleví, že rozvinete nějakou jinou téma, které se váš muž při porodu zhostí a bude se jí rád zabývat delší dobu. Ten čas může být pro vás najednou nekonečný, budete ztrácet argumenty, o vhodných slovech ani nemluvě, zvláště pokud vás v polovině myšlenky zastihne kontrakce. Proto, pokud už chcete odpoutat vlastní pozornost a odlehčit atmosféru, nezačínejte s ničím složitým, smutným, či nedejbože konfliktním. Myslete na dítě. Chcete ho právě přesvědčit, aby přišlo mezi vás. A řekněte to i muži.
Možná se vám právě zdálo, že je toho na vás jaksi příliš. Omyl! Vy se prostě musíte soustředit pouze na tu jedinou věc: jako v té nejlepší náladě porodit vaše dítě. Muž vám má náladu rozhodně jen vylepšovat, proto, pokud to tak nebude, neváhejte a pošlete ho od vás trochu dál.

Nepřemáhejte se a nedělejte mu právě v této chvíli nějaké zbytečné laskavosti. A kdyby už náhodou došlo k ostřejší výměně názorů, nepřikládejte jí vůbec velký význam a snažte se na konflikt co nejrychleji zapomenout. Zda chcete či nechcete, každý prožívá “dobrodružství” po svém a někdo na něj zkrátka vůbec není stavěný. O pár dní se tomu všemu budete smát.
Pravidlo číslo čtyři popírá jakékoli jiná pravidla, protože ačkoli porod má jisté ověřené fáze, my ne. Nikdy nevíte, jak zareagujete, když to na vás přijde, zvláště pokud jde o váš první porod. Jediné, co se při tomto pravidle může doporučit: nemějte prosím strach! Není se čeho bát! Uvědomte si, že něco podobného zažijete možná ještě jednou – dvakrát v životě (čest výjimkám), tak proč používat právě strach? Ten nepomáhá a špatně působí nejen na vaše dítě, ale i na vašeho muže. Užijte si to, jak se jen dá, vždyť nejste nemocná, ale těhotná! Ne každý porod je bez komplikací, ale na to určitě nemyslete. To budete řešit, když to bude aktuální.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *