4. měsíc těhotenství

Druhý trimestr pociťují mnohé ženy jako nejkrásnější čas těhotenství. Nevolnost prvních měsíců většinou zmizí, nebo se přinejmenším zlepší, hmotnost ještě není vyčerpávající a první vnímání jemných pohybů plodu je nádherné a je náhradou všeho. Většina žen opět nachází i svou duševní rovnováhu. Mnohé ženy cítí dokonce zvýšené množství energie a vnitřní spokojenost.

S přibývajícím se zakulacováním břicha si většina těhotných žen začíná dělat starosti z takzvaných těhotenských strií. Tyto načervenalé nebo namodralé pásky se objevují v důsledku rozpínání vazivové tkáně a po těhotenství opět trochu zblednou.
Existuje celá řada drahých kosmetických produktů, (nejen Avon), které zabraňují jejich výskytu nebo mají jejich výskyt pomoci zpomalovat. Tímto striím se jimi také často nedá zabránit. Jen sportem a dobrou výživou elasticky udržovaná kůže může přestát tuto zátěž bez poškození. Pravidelné masírování a poštipkávanie vazivové tkáně, podpořené např. arnikovým masážním olejem a dobrá péče o pokožku mohou podpořit proces roztahování.

Během těhotenství se může vyskytnout vysoký krevní tlak. Při rutinním vyšetření se proto krevní tlak měří a zapisuje do těhotenské knížky.

čtvrtý měsíc těhotenství

čtvrtý měsíc těhotenství

Nastává čtvrtý měsíc těhotenství a jeho zvláštnosti

Tělesné zvláštnosti:
únava
menší nutkání na močení
u většiny žen menší nevolnost, nucení na zvracení a zvracení
změny prsou: nezmenšené růst, ale méně citlivé.
zvyšující se chuť k jídlu
zácpa a nadýmání
závratě a příležitostné bolesti hlavy
ucpaný nos a krvácení z nosu
krvácení z dásní
lehké otoky rukou a nohou
bílý vaginální výtok (leukokoréza)
přibývání hmotnosti na břiše tak, že staré oblečení už nesedí a těhotenské šaty ještě nepasují.
Na konci 4. měsíce těhotenství mohou některé ženy pociťovat pohyby plodu, hlavně když jsou velmi štíhlé nebo jsou druhorodičky.

Duševní zvláštnosti:
Mnoho žen je na začátku těhotenství duševně nestabilních, náladových, podrážděných a plačtivých než během dní před menstruací (PMS).
Celkové emocionální výkyvy
Radost z toho, že těhotenství je konečně citelné.
Lehká zapomnětlivost.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *